Maskowanie

Zwiększenie wydajności, szybkości i oszczędności w procesie lakierowania. Systemy maskujące opracowane przez Colad zaspokajają wszelkie potrzeby w zakresie maskowania i sprawiają, że proces ten jest wydajny, szybki i oszczędny. Oferujemy folie, papiery i mocne taśmy maskujące, pokrowce, przydatne akcesoria (m.in. dozowniki i noże) oraz wiele innych narzędzi pozwalających zwiększyć produktywność. Wśród naszych wyrobów znajdą Państwo zarówno produkty wysoko precyzyjne, jak i artykuły maskujące do ogólnych zastosowań.

Papiery maskujące

Papiery można łatwo odrywać w równych kawałkach. Posiadają doskonałe właściwości ochronne co w połączeniu z właściwościami absorbcyjnymi sprawia, że farba przylega do papieru jednak nie przemaka przez niego w normalnych warunkach aplikacji. Papier maskujący Colad Recycled powstał na bazie specjalnie dobranego papieru pochodzącego z recyklingu. Włókna papieru są mniejsze i łatwiejsze do wytworzenia, co ogranicza zużycie energii i wody.


widok kategorii

Papier maskujący Classic 40gr Papier z recyklingu

Papiery można łatwo odrywać w równych kawałkach. Posiadają doskonałe właściwości ochronne co w połączeniu z właściwościami absorbcyjnymi sprawia, że farba przylega do papieru jednak nie przemaka przez niego w normalnych warunkach aplikacji. 31% powierzchni świata zajmują lasy, od których zależy życie aż 1,6 miliarda ludzi. W latach 2000–2012 wycięto prawie 93 miliony hektarów tych lasów. Poszukując trwałych i ekologicznych rozwiązań, firma Colad opracowała papier maskujący z recyklingu. Papier maskujący Colad Recycled powstał na bazie specjalnie dobranego papieru pochodzącego z recyklingu. Włókna papieru są mniejsze i łatwiejsze do wytworzenia, co ogranicza zużycie energii i wody. Papier maskujący Colad Recycled jest wytwarzany zgodnie z PEFC, ISO14001 i EN13432:2000 certyfikacja.
Przejdź do produktu

Papier maskujący Premium 50gr

Papiery można łatwo odrywać w równych kawałkach. Posiadają doskonałe właściwości ochronne co w połączeniu z właściwościami absorbcyjnymi sprawia, że farba przylega do papieru jednak nie przemaka przez niego w normalnych warunkach aplikacji. 31% powierzchni świata zajmują lasy, od których zależy życie aż 1,6 miliarda ludzi. W latach 2000–2012 wycięto prawie 93 miliony hektarów tych lasów. Poszukując trwałych i ekologicznych rozwiązań, firma Colad opracowała papier maskujący z recyklingu. Papier maskujący Colad Recycled powstał na bazie specjalnie dobranego papieru pochodzącego z recyklingu. Włókna papieru są mniejsze i łatwiejsze do wytworzenia, co ogranicza zużycie energii i wody. Papier maskujący Colad Recycled jest wytwarzany zgodnie z PEFC, ISO14001 i EN13432:2000 certyfikacja. Rolka długości 300 m.

Przejdź do produktu

Papier maskujący Ultimate 50gr

Papiery można łatwo odrywać w równych kawałkach. Posiadają doskonałe właściwości ochronne co w połączeniu z właściwościami absorbcyjnymi sprawia, że farba przylega do papieru jednak nie przemaka przez niego w normalnych warunkach aplikacji. Papier maskujący powlekany jest impregnowany specjalną warstwą zapobiegającą przemakaniu. 31% powierzchni świata zajmują lasy, od których zależy życie aż 1,6 miliarda ludzi. W latach 2000–2012 wycięto prawie 93 miliony hektarów tych lasów. Poszukując trwałych i ekologicznych rozwiązań, firma Colad opracowała papier maskujący z recyklingu. Papier maskujący Colad Recycled powstał na bazie specjalnie dobranego papieru pochodzącego z recyklingu. Włókna papieru są mniejsze i łatwiejsze do wytworzenia, co ogranicza zużycie energii i wody. Papier maskujący Colad Recycled jest wytwarzany zgodnie z PEFC, ISO14001 i EN13432:2000 certyfikacja.
Przejdź do produktu

Papier maskujący mały 50gr

Bardzo łatwy w użyciu ręcznie ze względu na kompaktowy rozmiar rolki. Rolka długości 50 m.

Spraw, aby proces maskowania był wydajniejszy, szybszy i bardziej ekonomiczny dzięki Papier maskujący Colad:

 • Łatwe rozrywanie w linii prostej
 • Doskonałe właściwości ochronne
 • Odpowiednia absorpcja
 • Farba przylega do papieru maskującego, ale w normalnych warunkach nie przecieka

  Poszukując trwałych i ekologicznych rozwiązań, Colad opracowała papier maskujący z recyklingu. Papier maskujący Colad Recycled powstał na bazie specjalnie dobranego papieru pochodzącego z recyklingu. Włókna papieru są mniejsze i łatwiejsze do wytworzenia, co ogranicza zużycie energii i wody.

  Przejdź do produktu

  Podajnik papieru na 1 rolkę

  Wszytkie stojaki zaprojektowane zostały po to, aby proces maskowania przebiegał szybciej i sprawniej. Wszystkie podajniki aplikują taśmę maskującą razem z papierem. Stojaki mobilne wyposażone są w mocne koła umożliwiające przewiezienie ich w strefę lakierowania również po nawierzchni z kraty. Wszystkie stojaki dostarczane są w pudłach niezmontowane. Do motażu na ścianie lub na stole. Pojemność: 1 rolka o maksymalnej szerokości 37,5 cm.
  Przejdź do produktu

  Podajnik papieru na 1 lub 2 rolki

  Wszytkie stojaki zaprojektowane zostały po to, aby proces maskowania przebiegał szybciej i sprawniej. Wszystkie podajniki aplikują taśmę maskującą razem z papierem. Stojaki mobilne wyposażone są w mocne koła umożliwiające przewiezienie ich w strefę lakierowania również po nawierzchni z kraty. Wszystkie stojaki dostarczane są w pudłach niezmontowane. Do montażu na ścianie lub na stole. Pojemność: 1 rolka o maksymalnej szerokości 120 cm.
  Przejdź do produktu

  Podajnik papieru na 3 rolki

  Wszytkie stojaki zaprojektowane zostały po to, aby proces maskowania przebiegał szybciej i sprawniej. Wszystkie podajniki aplikują taśmę maskującą razem z papierem. Stojaki mobilne wyposażone są w mocne koła umożliwiające przewiezienie ich w strefę lakierowania również po nawierzchni z kraty. Wszystkie stojaki dostarczane są w pudłach niezmontowane. Stojak mobilny o pojemności 3 rolek: Maksymalna szerokość 45, 70 i 100 cm.
  Przejdź do produktu

  Podajnik papieru na 4 rolki

  Wszytkie stojaki zaprojektowane zostały po to, aby proces maskowania przebiegał szybciej i sprawniej. Wszystkie podajniki aplikują taśmę maskującą razem z papierem. Stojaki mobilne wyposażone są w mocne koła umożliwiające przewiezienie ich w strefę lakierowania również po nawierzchni z kraty. Wszystkie stojaki dostarczane są w pudłach niezmontowane. Stojak mobilny o pojemności 4 rolek: Maksymalna szerokość 21, 45, 70 i 100 cm.
  Przejdź do produktu

  Podajnik papieru na 5 rolek

  Wszytkie stojaki zaprojektowane zostały po to, aby proces maskowania przebiegał szybciej i sprawniej. Wszystkie podajniki aplikują taśmę maskującą razem z papierem. Stojaki mobilne wyposażone są w mocne koła umożliwiające przewiezienie ich w strefę lakierowania również po nawierzchni z kraty. Wszystkie stojaki dostarczane są w pudłach niezmontowane. Stojak mobilny o pojemności 5 rolek różnych szerokości papieru: maksymalna szerokość 120 cm. Wymiary wózka 150 x 40 x 135 cm.
  Przejdź do produktu

  Pokrowce

  Specjalne rozwiązania dla szybkiego i skutecznego maskowania różnych części samochodowych.


  widok kategorii

  Pokrowce maskujące na koła

  Pokrowce na koła wykonane z folii HDPE wysokiej jakości, o grubości 20 mikronów. Do zabezpieczania kół oraz felg samochodowych podczas prac lakierniczych. Niezwykle łatwe i uniwersalne w użyciu.
  Przejdź do produktu

  Plastikowe pokrowce na siedzenia

  Ochrona foteli samochodowych przez cały proces przygotowania powierzchni, szlifowania i lakierowania.
  Przejdź do produktu

  Film4Crash

  Mocna, giętka, samoprzylepna folia plastikowa zabezpieczająca otwory przed wpływem czynników atmosferycznych. Pomaga zabezpieczyć samochód po kolizji, demontażu lub akcie wandalizmu. Chroni przed promieniowaniem UV przynajmniej przez 6 miesięcy. Dzięki temu nie nastąpią odbarwienia w kabinie pojazdu. Po usunięciu cały klej odchodzi razem z folią i nie pozostaje na powierzchni. Można stosować na świeżym lakierze.
  Przejdź do produktu

  Naklejki do maskowania

  Łatwe i szybkie rozwiązanie do maskowania wbudowanych czujników parkowania! Wbudowane czujniki parkowania wymagają zachowania ostrożności. Aby odpowiednio wyszlifować czy pomalować zderzak, trzeba je dokładnie zakryć. Albo, co gorsza, wymontować. Obydwa rozwiązania są czasochłonne. Ten problem można rozwiązać, używając naklejek do maskowania czujników Colad.

  Przejdź do produktu

  Pokrowce maskujące na koła (58/15)

  Pokrowce na koła wykonane z materiału impregnowanego aluminium, przyjmującego lakier. Bardzo łatwa aplikacja, żywotność ok. 200 prac lakierniczych. 4 szt. w katonie.

  Przejdź do produktu

  Pokrowce maskujące na koła (70/20)

  Pokrowce na koła wykonane z materiału impregnowanego aluminium, przyjmującego lakier. Bardzo łatwa aplikacja, żywotność ok. 200 prac lakierniczych. 4 szt. w katonie.

  Przejdź do produktu

  Folie maskujące

  Folie maskujące zwiększają szybkość, wydajność i oszczędność procesu. Folie do szybkiego i skutecznego maskowania praktycznie każdego elementu. Efektywność procesu i kosztów z zachowaniem najwyższych standardów jakości.


  widok kategorii

  Półprzezroczysta folia maskująca o zwiększonej szerokości 6

  Półprzezroczysta natryskowa folia maskująca o zwiększonej szerokości 6 m umożliwia szybkie i wydajne maskowanie furgonetek, samochodów terenowych i minivanów. Zastosowania: Szlifowanie i przygotowanie powierzchni, Lakierowanie.
  Przejdź do produktu

  Półprzezroczysta folia maskująca o zwiększonej szerokości 5

  Półprzezroczysta natryskowa folia maskująca o zwiększonej szerokości 6 m umożliwia szybkie i wydajne maskowanie furgonetek, samochodów terenowych i minivanów. Zastosowania: Szlifowanie i przygotowanie powierzchni, Lakierowanie.
  Przejdź do produktu

  Alkaliczne baterie AA do noża elektrycznego.

  Alkaliczne baterie AA o bardzo długiej żywotności.
  Przejdź do produktu

  Ostrza zapasowe do noża elektrycznego.

  Ostrza zapasowe do noża elektrycznego.
  Przejdź do produktu

  Nóż elektryczny do folii

  Elektryczny nóż do cięcia folii i papieru maskującego, dostarczany w poręcznym etui z klipsem na pasek. Specjalna konstrukcja tego noża zapewnia łatwe cięcie i zapobiega obrażeniom lub uszkodzeniu pojazdu. Zapewnia szybkie i łatwe cięcie folii maskującej. Gotowy do użycia po umieszczeniu 2 baterii AA (brak w zestawie).
  Przejdź do produktu

  Magnetyczny nóż do folii

  Niezwykle praktyczny nóż do folii i papieru maskującego z magnesem. Specjalna konstrukcja noża zapewnia łatwe cięcie i zapobiega obrażeniom lub uszkodzeniu pojazdu.
  Przejdź do produktu

  Mobilny stojak do folii

  Mobilny stojak do folii pomocny w maskowaniu pojazdów. Dzięki stojakowi jedna osoba jest w stanie w prosty sposów wykonać maskowanie. Na stojaku można umieścić dwie rolki folii (4m i 6m). Dostarczany w kartonie (niezmontowany).
  Przejdź do produktu

  Plastikowy dozownik do folii

  Stojak do folii pomocny w maskowaniu pojazdów. Do montażu na ścianie: dozownik na 1rolkę, maksymalna szerokość 110 cm. Dostarczany w kartonie (niezmontowany).
  Przejdź do produktu

  Folia maskująca z taśmą samprzylepną

  Folia maskująca przyjmująca lakier z taśmą samoprzylepną po jednej stronie. Maskowanie różnych obszarów, takich jak okna i maski pojazdów, pojedynczych stron pojazdu itp. Łatwe dzielenie ręczne (bez użycia noża). Właściwości statyczne folii maskującej zapewniają przyleganie do powierzchni. Opakowanie: 1 rolka.

  Przejdź do produktu

  Półprzezroczysta folia maskująca o zwiększonej szerokości

  Półprzezroczysta natryskowa folia maskująca o zwiększonej szerokości 6 m umożliwia szybkie i wydajne maskowanie furgonetek, samochodów terenowych i minivanów. Zastosowania: Szlifowanie i przygotowanie powierzchni, Lakierowanie.
  Przejdź do produktu

  Oddychająca folia maskująca

  Półprzezroczysta niebieska folia  maskująca, przyjmująca lakier, ma właściwości oddychające i wchłania wilgoć. Nadaje się do użycia na wilgotnych powierzchniach i zapobiega powstawaniu białych plam. Rolka w kartonie z funkcją podajnika. Opakowanie: 1 rolka/karton

  Przejdź do produktu

  Półprzezroczysta folia maskująca

  Półprzezroczysta folia maskująca przyjmująca lakier. Rolka w kartonie z funkcją podajnika. Opakowanie: 1 rolka/karton.

  Przejdź do produktu

  Folia maskująca o dużej wytrzymałości

  Biała folia maskująca o zwiększonej grubości, przyjmująca lakier. Rolka w kartonie z funkcją podajnika. Opakowanie: 1 rolka/karton.

  Przejdź do produktu

  Folia maskująca

  Półprzezroczysta zielona folia maskująca. Zastosowania: Szlifowanie, Niewielki przetrysk
  Przejdź do produktu

  Inteligentny podajnik folii maskującej

  Udoskonalony proces maskowania i mniej zabrudzeń podczas lakierowania!

  Teraz możesz dozować folię maskującą w dowolnym miejscu i czasie za pomocą wysokiej jakości, niezwykle elastycznego i mobilnego podajnika folii maskującej. Zachowasz czystość w warsztacie, zmniejszysz ryzyko zanieczyszczenia pyłem i udoskonalisz procesy robocze. 

  • Łatwość przenoszenia.
  • Ograniczenie zanieczyszczeń pyłem na lakierowanych przedmiotach dzięki zamkniętym kartonowym dozownikom Colad.
  • Możliwość piętrowego układania w niewielkich przestrzeniach.
  • Możliwość używania przez jednego operatora w celu uzyskania inteligentnego procesu pracy.
  Przejdź do produktu

  Taśmy

  Wysokiej jakości taśmy maskujące zwiększają szybkość, wydajność i oszczędność procesu. Taśmy posiadają ostre i czyste krawędzi, doskonałą przyczepność i nie pozostawiają kleju.


  widok kategorii

  Taśma maskująca Aqua Dynamic

  Nadaje się do użytku z lakierami wodnymi i jest odporna na temperaturę do 130 stopni przez godzinę! Zalety: Przeznaczona do lakierów wodnych, Odporność na temperatury do 130 stopni przez godzinę!, Zielony kolor, Łatwa aplikacja, Ostra, czysta krawędź
  Przejdź do produktu

  Taśma maskująca Ultimate

  Taśma maskująca odporna na jeszcze wyższe temperatury niż taśmy Colad Classic i Premium — do 110 stopni nawet przez godzinę! Zalety: Odporność na temperatury do 110 stopni przez godzinę!, Nie zostawia śladów, Łatwa aplikacja, Ostra, czysta krawędź
  Przejdź do produktu

  Taśma maskująca Premium

  Odporność na wysoką temperaturę umożliwia optymalną aplikację taśmy maskującej. Nadaje się do wielu zastosowań i nie zostawia śladów. Ostra, czysta krawędź umożliwia doskonale precyzyjną aplikację. Odporność: 120 stopni - 10 minut, 100 stopni - 30 minut, 80 stopni - 60 minut
  Przejdź do produktu

  Taśma maskująca Classic

  Popularna, wysokiej jakości taśma do maskowania podczas szlifowania lub lakierowania. Nadaje się również do użytku w kabinie lakierniczej — jest odporna na wysokie temperatury i nie zostawia śladów. Ostra, czysta krawędź umożliwia doskonale precyzyjną aplikację. Odporność: 100 stopni - 10 minut, 80 stopni - 30 minut, 60 stopni - 60 minut
  Przejdź do produktu

  Zielona taśma Fine Line

  Zapewnia precyzyjne maskowanie przy oddzielaniu kolorów.Taśma FineLine zapewnia precyzyjny podział powierzchni o różnych barwach. Doskonała przyczepność do wszystkich typów powierzchni. Kompatybilność z lakierami wodnymi. Nie pozostawia śladów po usunięciu. Wysoce elastyczna. Doskonale maskuje krzywizny. Łatwa do usunięcia. Nie pozostawia śladów. Grubość taśmy 0,137 mm / 0,0054 cala. Odporność temperaturowa: maks. 130°C przez 30 minut. 1 rolka w worku foliowym.

  Przejdź do produktu

  Taśma maskująca piankowa

  Taśma maskująca piankowa do maskowania szczelin pomiędzy maską, drzwiami i częściami nadwozia pojazdu.
  Przejdź do produktu

  Stegoband classic

  Ten asortyment specjalnych taśm maskujących został opracowany do profesjonalnego maskowania trudno dostępnych miejsc, jak przednie szyby montowane na kleju lub gumie albo szczeliny pomiędzy częściami pojazdu. Bez potrzeby demontowania szyb, to rozwiązanie to oszczędność czasu! Strona przylepna jest chroniona papierem dla ułatwienia pracy. Łatwa do usuwania i nie pozostawia śladów. Odporność temperaturowa: maks. 110°C przez 60 minut. Wszystkie tasmy maskujace Stegoband: na rolke w kartonowym podajniku.
  Przejdź do produktu

  Stegoband III perforowana

  Ten asortyment specjalnych taśm maskujących został opracowany do profesjonalnego maskowania trudno dostępnych miejsc, jak przednie szyby montowane na kleju lub gumie albo szczeliny pomiędzy częściami pojazdu. Bez potrzeby demontowania szyb, to rozwiązanie to oszczędność czasu! Strona przylepna jest chroniona papierem dla ułatwienia pracy. Łatwa do usuwania i nie pozostawia śladów. Odporność temperaturowa: maks. 110°C przez 60 minut.  

  Typ III - z perforacją, co 4 cm. Szerokosc paska: 10/11 mm. Długosc rolki: 10 m. Do maskowania: Do maskowania rogów: mozna uzyc jako 21 mm, ale równiez do małych krawedzi 10 lub 11 mm. Łatwo sie odrywa, nie sa potrzebne nozyczki. Wszystkie tasmy maskujace Stegoband: na rolke w kartonowym podajniku.

  Przejdź do produktu

  Taśma maskująca Colad Orange™

  Taśma maskująca Colad Orange™ to pomarańczowa taśma o dużej przyczepności przeznaczona do maskowania, która zapewnia maksymalną elastyczność i wydajność w każdych warunkach.

  • Taśma zachowuje odporność na promieniowanie UV oraz warunki pogodowe aż do 8 dni!
  • Nie pozostawia żadnych śladów po usunięciu, posiada niezwykle ostre krawędzie malarskie i zachowuje odporność na temperaturę do 100°C przez 1 godzinę.
  Przejdź do produktu

  Liquid Masking

  Płynne maskowanie tworzy wytrzymałą błonę, która przechwytuje brud i chroni pojazd przed mgłą lakierniczą. Wystarczy nanieść jedną warstwę przy użyciu dowolnego pistoletu lakierniczego (czas schnięcia +/- 20 min.).
  Przejdź do produktu

  Formularz kontaktowy